FAB6355

Välkomna på Elitseriebandy – damlaget tar emot AIK Bandy på onsdag

ELITSERIEN 2018/2019:
Villa Lidköping Dam – AIK Bandy Dam

Det är tätt mellan matcherna och det är dags för match igen mot AIK Bandy. Senaste mötet mellan lagen slutade med AIK-vinst (4-2) – på onsdagskvällen finns chansen till revansch.

Välkomman till Elitseriebandy och stötta vårt damlag i jakten på två viktiga poäng.

Elitserien Dam

#LagMVOFDP
1Västerås SK/BK109105219
2Skutskärs IF/BK85212512
3AIK Bandy75022810
4Villa-Lidköping BK Dam8323128
5Sandvikens AIK/BK Dam10316-297
6Skirö AIK10217-345
7Söråkers IF9018-541

 


Arenan öppnar portarna klockan 18.00 (matchstart 19.00). 

Entré vid hemmamatcher 2018/2019 (DAM):

Årskort: 0:-
Vuxen: 60:-
Pensionär: 40:-
Ungdom 13-19 år: 20:-
Barn 0-12 år: 0:- (ej tillgängligt via webbokning, biljett behöver ej bokas) (vid målsmans sällskap)

Köp dina biljetterna på http://vlbk.ebiljett.nu. Det är även möjligt att köpa biljetter i förbutiken på ICA Hjertberg på Framnäs eller Turistbyrån på Nya stadens torg.

Hjärtligt välkomna till en riktigt häftig match önskar Villa Lidköping BK.


Rasmus Abrahamsson
Rasmus.abrahamsson@vlbk.se
www.vlbk.se

Dela artikeln